Дієприкметник (Participle) в англійській мові

20.05.2023
15
0
Дієприкметник в англійській мові - це форма дієслова, яка використовується як прикметник. Він описує стан або властивості іменника, і може бути у формі Present Participle (дієприкметник теперішнього часу) або Past Participle (дієприкметник минулого часу). Дієприкметники зазвичай закінчуються на -ing або -ed.
 
Основні використання дієприкметника:
 
1. Дієприкметник теперішнього часу (Present Participle):
   - Вживається для опису людей або предметів, які здійснюють дію у даному моменті: The running child is my nephew. (Біжаче дитя - це мій племінник.)
   - Використовується як прикметник для опису іменників, які викликають враження дії, руху або активності: The roaring waves crashed against the rocks. (Розгойдуючи хвилі вдарялися об камені.)
 
2. Дієприкметник минулого часу (Past Participle):
   - Вживається для опису іменників, що пережили або були піддані дії: The broken vase needs to be replaced. (Розбите вазон треба замінити.)
   - Використовується для утворення складених часових форм, таких як Present Perfect (теперішнього доконаного часу) і Past Perfect (минулого доконаного часу): She has finished her work. (Вона закінчила свою роботу.) They had already left when I arrived. (Вони вже пішли, коли я прийшов.)
 
Дієприкметники можуть також використовуватися у підрядних фразах, що розширюють інформацію про підмет, об'єкт або суб'єкт речення. Наприклад: Walking down the street, she noticed a stray cat. (Ідучи вниз вулицею, вона помітила бездомну кішку.)
 
Вивчення правильного вживання дієприкметників є важливим для точного та ефективного виразу думок та опису.
Поділіться з друзями

Коментарі

Або
Коментарів ще немає. Ви можете стати першим!