Лексична помилка

13.12.2023
23
0

Лексична помилка – це неправильне вживання слова або словосполучення в мові, що може включати неправильний вибір слова, невідповідність контексту або неправильне використання слова за його значенням. Лексичні помилки зустрічаються як у письмовій, так і в усній мові і можуть бути викликані різними причинами.

Причини Лексичних Помилок:

  1. Незнання або неповне розуміння значення слова: Це може статися, коли людина вчить нову мову або коли зустрічається з незнайомим словом у рідній мові.

  2. Вплив іншої мови: Наприклад, прямий переклад з іншої мови, що призводить до кальки.

  3. Заплутання зі схожими словами: Часто трапляється, коли два слова звучать подібно, але мають різні значення.

  4. Контекстуальна невідповідність: Використання слова, що не відповідає даному контексту або стилістичному рівню мовлення.

Приклади Лексичних Помилок:

  1. Неправильне слово: Вживання слова "інфляція" замість "інфекція". Обидва слова звучать схоже, але мають різне значення.

  2. Калька з іншої мови: Наприклад, вживання фрази "робити великі очі" (калька з англійського "to make big eyes") замість українського еквіваленту "дивуватися".

  3. Контекстуальна невідповідність: Використання надто формального або надто неформального слова в невідповідному контексті.

Знання мови та уважність до контексту допомагають уникати лексичних помилок. Також корисною є практика читання і спілкування на мові, щоб розширювати словниковий запас і розуміння нюансів вживання різних слів.

Поділитись матеріалом

Залишити свій коментар

Залиште, будь ласка свій коментар, щоб ми знали що дана публікація цікава, та принесе свою користь для вас! Дякуємо!
Або